Pozvánka do Amsterdamu

Seminář COMING TO JUSTICE (25.-28.3.2012)

Hledáme české účastníky na seminář o lidských právech v Amsterdamu a Haagu. Seminář je každoročně pořádán ve spolupráci s Muzeem Anne Frankové v Amsterdamu, kanceláří ASF tamtéž a válečným tribunálem v Haagu.

Jedná se o čtyřdenní seminář pro studenty od 17 let výše, který byl inspirován událostmi v Jugoslávii v devadesátých letech. Válka v Jugoslávii šokovala všechny svou krutostí a zejména tím, že se lidstvo nepoučilo ani hrůzostrašností 2. světové války a holokaustu a podobné věci se opakují.

Cílem semináře je účastníkům představit širší souvislosti zločinů a zacházení s nimi po druhé světové válce (Norimberské procesy) a po válce v Jugoslávii (současný válečná tribunál pro Jugoslávii v Haagu, který účastníci semináře navštíví). Bude také možnost hovořit s pamětníky.

Seminář chce pracovat s otázkami, které si klade mnoho lidí: “Jak může vůbec k něčemu takovému dojít?” “Jak je možné, že si lidé takto ubližují?” “Dá se tomu nějak zabránit?” a poskytnout možnost diskuse o tom, co je spravedlnost a nespravedlnost a jak je od sebe lépe rozeznat.

Seminář se koná 25.-28.3.2012 v Amsterodamu. Stojí 55 € + cestovní náklady (peníze by však neměly být hlavní překážkou účasti…je možné se individuálně domluvit). Dobrá angličtina je podmínkou.

Všechny, které pozvánka zaujala prosím o zaslání motivačního dopisu a životopisu (obojí v angličtině) do 15.2. na e-mail tschechien@asf-ev.de. Počet míst je omezen.


pro představu leták loňského semináře v AJ (nový bohužel zatím nemáme, ale program bude vpodstatě stejný)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: